کتاب خصایص الحسینیه و شرح زیارت وارث ازآیت الله حائری لاهیجانی
504 بازدید
موضوع: اخلاق و عرفان

تصویر آیت الله حاج شیخ عبد الحسین حایری


             مرحوم آیت الله حاج شیخ عبد الحسین حایری لاهیجانی(متوفای 1391ق‌)

انجمن پژوهشی ـ مذهبی کادح

کتاب خصایص الحسینیه و شرح زیارت وارث

کتاب خصایص الحسینیه و شرح زیارت وارث اثر آیت الله حاج شیخ عبد الحسین حایری لاهیجانی(متوفای 1391ق‌) یکی از اعاظم علمای کربلا و استان گیلان می‌باشد که آثار گرانقدری در زمینه‌های تفسیر، معارف اسلامی، حدیث و... از ایشان به جای مانده و تعدادی از آنان در دهه‌های 40 و 50 به چاپ رسیده است.

آیت الله حایری با تسلط فوق العاده و مثال زدنی که به احادیث معتبر شیعی داشته‌اند، کتاب حاضر را که نزدیک به 128 خصیصة ویژه اباعبدالله است، تألیف نموده‌اند.

این کتاب شریف، با شرح مختصر زیارت وارث که بنا بر گفتة خود ایشان در خور فهم همگان نگارش شده است، به پایان می‌رسد.

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این اثر که تاکنون مورد بی‌مهری قرار گرفته، طرح شبهات رایج درجامعة آن روز شیعیان و پاسخ به آنها با دلایل عقلی و نقلی است که برای جامعة امروز بسیار مفید می‌نماید.

این کتاب، در زمان حیات آیت الله حایری، برای اولین بار در چاپخانة نخعی لاهیجان ـ بدون ثبت در کتابخانة ملی آن زمان ـ منتشر شد و ایشان به قلم مبارک خود، اثر را تصحیح کردند. اثر حاضر، پس از سال‌ها، توسط فرزند برومند ایشان حاج شیخ محمد ابوالمکارم اوحدی حایری پس از تصحیح اولیه، برای تحقیق و پژوهش و استناد سازی احادیث، در اختیار انجمن کادح قرار گرفت که، کار تصحیح، تحقیق و پژوهش آن در مدت 5 ماه به پایان رسیده و کتاب، با عنایت حضرت سید الشهداء همزمان با فرا رسیدنماه بارک رمضان به چاپ رسید.

قطع: رقعی

تعداد صفحات: 208.


***نسیم معرفت***

وبگاه نسیم معرفت درخدمت شما