تخریب قبر یک عالم توسط شهرداری قم!
23 بازدید
تاریخ ارائه : 9/9/2014 6:18:00 AM
موضوع: اخلاق و عرفان

کد خبر : 33277 تاریخ انتشار : 22:14 - 24 فروردین 1393


تخریب قبر یک عالم توسط شهرداری قم!

متأسفانه کارگران شهرداری همچنان مشغول کار هستند لذا جا دارد هر چه سریع تر جلوی این اقدام آنان که هتک حرمت به شمار می رود، گرفته شود.به گزارش شیعه آنلاین، خبر تأسف بار نبش قبر عالم و فقیهی بزرگ در شهر مقدس قم و هتک حرمت به آن بزرگوار توسط کارگران شهرداری، آن هم به بهانه ی زیباسازی شهر، باعث تأسف مراجع دینی، علما و متدینین گردیده است.

این قبر که مقابل حرم حضرت معصومه سلام الله علیها و در پیاده رو - جلوی پاساج کویتی ها- سالیان سال به قم که شهر فقاهت اهل بیت علیهم السلام است، زینت و معنویت بیشتری داده بود.

گفتنی است، این مزار مربوط به علامه حکیم، متکلم، محدث و فقیه «میرزا حسن کاشفی» پسر أسوه الحکما، علامه «عبد الرزاق لاهیجی» صاحب کتاب "شوارق" و مادرش دختر «صدرالمتالهین ملاصدرا» صاحب "أسفار أربعه" است.

لازم به ذکر است، در زمان رژیم پهلوی که خیابان ارم ساخته شد، ناگهان کارگران به جسد سالمی مقابل قبرستان شیخان برخوردند که با رجوع به مرحوم حضرت آیت الله مرعشی نجفی - نسابه بزرگ عالم اسلام- نسب این عالم ربانی توسط معظم له تعیین و تایید گردید.

در آن زمان به پاس احترام مرجعیت و جنازه ای که سال ها سالم مانده بود، قرار شد سنگ قبر بلندتری از زمین برای ایشان درست کنند و تاکنون این سنگ قبر برای هر عابری قابل زیارت بود.

متأسفانه اکنون این حرمت توسط نیروهای شهرداری قم شکسته شده و قصد تخریب این مزار را دارند. در حالی که نبش قبر عالمان دین و شهدا به فتوای همه فقها و مراجع دینی تا روز قیامت حرام است.

این کارگران سنگ قبر این عالم ربانی که حدود نیم متر از زمین ارتفاع داشت را تخریب کرده و زمین را اصطلاحا صاف کردند و روی آن را کاشی کشیدند.

متأسفانه کارگران شهرداری همچنان مشغول کار هستند لذا جا دارد هر چه سریع تر جلوی این اقدام آنان که هتک حرمت به شمار می رود، گرفته شود.
** برای مشاهده فروشگاه اینترنتی شیعه آنلاین اینجا را کلیک کنید**

محمد شالی (26 فروردین 1393) : آخه چرا؟
یعنی فقط قبر این بنده خدا جلوی زیبایی شهر رو گرفته بود؟
واقعاً متأسفم. mt
حیدر (25 فروردین 1393) : ماعاجزانه خواهانیم نسبت به این قضیه واکنش نشان دهید و نگذارید این هتک حرمت بی پاسخ بماند . بنده شخصا دیدم زیر قبر را شکافته بودند و ماموران شهرداری گفتند میخواهیم بدن را به حرم انتقال دهیم آن هم با اجازه آیت الله جوادی آملی !! که البته با دفتر ایشان تماس گرفتم تکذیب کردند . امروز 25 به یکی از خطبای معروف و هیئتی قم س.ح.م گفتم ایشون گفت: " با استاندار تماس گرفتم ایشون گفته بدن رو بتون ریزی کردند مثل طبرسی در مشهد و در کنار ابن قولویه مزار شهدای خرمشهر خاک کردند" ولی رفتم دیدم خبری از این این اقدام هم نبود البته اون هم با اجازه ی آیت الله صافی که ایشون هم تکذیب کردند . خلاصه معلوم نشد اینها با اجازه کی این کا رو کردند . http://nasimemarefat.parsiblog.com/Posts/1341/وبگاه نسیم معرفت درخدمت شما