آمار بالای طلاق نشانه فاصله گرفتن از اهل بیت(ع) است
64 بازدید
تاریخ ارائه : 9/8/2014 12:54:00 PM
موضوع: اخلاق و عرفان

 امام جمعه بابل

  آمار بالای طلاق نشانه فاصله گرفتن از اهل بیت(ع) است 

  هیچ قشری نتوانسته همانند روحانیت هدایت گری جامعه دینی را بر عهده بگیرد و مشکلات و دغدغه های فرهنگی را برطرف کند؛ این مسئله از افتخارات حوزه است. 

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، در گردهمایی طلاب و فضلای بابل، در نمازخانه مدرسه عالی دارلشفاء قم، حضور مسئولین را در جلسات طلاب یک ضرورت و فرصت دانسته و گفت: حضور مسئولین در این گونه حلقه های معرفتی، تجدید قوا برای خدمت رسانی بیشتر به مردم است.

وی با اشاره به جایگاه و تأثیرگذاری روحانیت در جامعه، ابراز داشت: هیچ قشری نتوانسته همانند روحانیت هدایت گری جامعه دینی را بر عهده بگیرد و مشکلات و دغدغه های فرهنگی را برطرف کند؛ این مسئله از افتخارات حوزه است.

امام جمعه بابل تصریح کرد: روحانیت باید به خود ببالد که هدایت گری جامعه ای را برعهده دارد که مردم آن مؤمن، متعهد، ارادتمند مراجع عظام وعلما است و آنها را امین و حافظ دین و انقلاب  می  دانند.  

وی با اشاره به برخی بی مهری ها نسبت به روحانیت، ادامه داد: گر چه  روحانیت از سوی برخی افراد مورد کم لطفی و بی مهری قرارمی گیرد، اما برای تبلیغ و بیان آموزه های مکتب اهل بیت (ع) باید مشکلات را به جان خرید.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی با انتقاد از وضعیت فرهنگی جامعه، ابراز داشت: آمار بالای "طلاق " یکی از مشکلاتی است که گریبان گیر جامعه شده و این مسئله به دلیل فاصله گرفتن خانواده ها ازآموزه های اهل بیت(ع) است.

مدیر مدرسه علمیه خاتم الانبیاء(ص) یاد آور شد: دشمنان برای از بین بردن نهاد خانوده از هیچ تلاشی فرو گذار نیستند و همیشه درحال برنامه ریزی و توطئه می باشند.

امام جمعه بابل در پایان از برگزاری گنگره " علامه محمد حسن بارفروش معروف به شیخ کبیر" در این شهرستان خبر داد و گفت: در گذشته کنگره علمای بزرگی چون علامه سید العلما و ابن شهرآشوب در این شهرستان برگزار شده است  .

http://nasimemarefat.parsiblog.com/Posts/1589/

وبگاه نسیم معرفت درخدمت شما