هشدار آیت الله سبحانی نسبت به ورود بدعتها در دین
42 بازدید
تاریخ ارائه : 9/8/2014 9:24:00 AM
موضوع: اخلاق و عرفان

هشدار آیت‌الله سبحانی نسبت به ورود بدعت‌ها در دین ا

خبرگزاری شبستان: یکی از مراجع عظام تقلید گفت: باید مراقب باشیم که در دین بدعت ایجاد نشود و به این فکر نباشیم که فقط دیگران بدعت ایجاد می‌کنند و ممکن است ما هم گرفتار بدعت‌ها شویم که بسیار خطرناک است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، آیت‌الله جعفر سبحانی امروز (10 اردیبهشت) درجلسه درس خود در مسجد اعظم قم با اشاره به موضوع بدعت‌ها در جامعه گفت: بدعت به این معنا است که از دین چیزی را خودمان کم و یا اضافه کنیم.


وی بیان داشت: باید مراقب باشیم که در دین بدعت ایجاد نشود و به این فکر نباشیم که فقط دیگران بدعت ایجاد می‌کنند و ممکن است ما هم گرفتار بدعت‌ها شویم که بسیار خطرناک است.


آیت‌الله سبحانی با بیان اینکه ممکن در مداحی‌ها بدعت ایجاد شود گفت: مداحان ما باید بیش از گذشته مراقب باشند و اجازه ندهند تا بدعت در این محافل ایجاد شود زیرا قوام دین اسلام به منابر حسینی است.


این مرجع تقلید خطاب به مداحان گفت: نباید به هر بهانه‌ای و با سخنان غلط مردم را بگریانیم، بلکه باید در خصوص اون موضوع تحقیق کرده و سپس به بیان آن بپردازیم.


وی تاکید کرد: افرادی که مطالبی را در روضه‌ها و بر روی منبرها به خیال مطرح می‌کنند در واقع به تشویش دین دست زده‌اند که کار اشتباهی است.


آیت‌الله سبحانی تاکید کرد: مداحان و سخنرانان نباید با غلو کردن ،مقام ائمه اطهار(ع) را پایین بیاورند زیرا این موضوع موجب آسیب‌ها و بدعت‌ها خواهد شد و باید مراقب باشیم که گرفتار این امر نشویم.

http://nasimemarefat.parsiblog.com/Posts/1620/

وبگاه نسیم معرفت درخدمت شما