رشد حوزه‌های علمیه به برکت امام رضا ع
37 بازدید
تاریخ ارائه : 9/8/2014 7:56:00 AM
موضوع: اخلاق و عرفان

رشد حوزه‌های علمیه و گسترش تشیع از برکات حضور امام رضا (ع) در ایران بود

به گزارش خبرگزاری فارس از نطنز، حجت‌الاسلام علیرضا قاسمی امروز در مراسم ولادت با سعادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام علی بن موسی الرضا (ع)‌ که در مسجد امام رضا شهر بادرود برگزار شد،

به گزارش خبرگزاری فارس از نطنز، حجت‌الاسلام علیرضا قاسمی امروز در مراسم ولادت با سعادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام علی بن موسی الرضا (ع)‌ که در مسجد امام رضا شهر بادرود برگزار شد، اظهار کرد: حضور امام رضا (ع) در ایران رحمت و برکات بسیاری را برای این مرز و بوم به همراه داشته است.

وی به هجرت اجباری ایشان از مکه به طوس توسط مامون اشاره کرد و افزود: با وجود همه محدودیت‌هایی که مأمون برای جلوگیری از فعالیت امام رضا (ع) و ارتباط شیعیان با امام (ع) به وجود آورده بود، بارزترین موضوعی است که در سیره امام رضا (ع) از مدینه تا طوس مشهود بود، تلاش حضرت برای معرفی جایگاه معصومین (ع) در این فرصت بود.

امام جمعه بادرود رشد حوزه‌های علمیه و گسترش تشیع، ایجاد فضاهای زیارتی، ایجاد موقوفات، دارالشفا و مهاجرت سادات به ایران را از نتایج هجرت امام رضا (ع) به سرزمین ایران دانست و تاکید کرد: امام رضا (ع) با حضورشان در ایران تشیع واقعی را حفظ و بیمه کردند.

وی ادامه داد: دشمنان از صدر اسلام نسبت به مکتب اهل‌بیت (ع)، تهاجم نظامی در به شهادت رساندن ائمه اطهار (س) و جنگ نرم در تهمت زدن، افترا، ایجاد انحراف اقدام می‌کردند که اکنون هم ادامه دارد.

قاسمی وهابیت و سلفی‌های کنونی را میراث‌داران جریانات تهاجم نظامی و جنگ نرم به پیامبر (ص) و خاندان پیامبر دانست و تصریح کرد: همان‌طور که آنها در زمان حیات ائمه اطهار (س) پیروز نشدند، این‌ها هم پیروز نخواهند شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امام رضا (ع) معیار و میزان شناخت اسلام و تشیع ناب است و هر چه جشن‌ها در مقام گرامی‌داشت، تجلیل و آموزش تعلیم آموزه‌های رضوی بیشتر شود در واقع به اسلام خدمت کرده‌ایم و دین خدا و نظام انقلابی ایران را بیمه کرده‌ایم.

به گزارش فارس در پایان این مراسم مشربی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نطنز از هفت چاووش اهل‌بیت (ع) با اهدای جوایزی تجلیل کرد.

انتهای پیام/63025/ح30

کلید واژه‌ها : علی بن موسی الرضا چهارده معصوم اهل بیت حوزه علمیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قدرت نرم گسترش تشیع امام جمعه

http://www.nividar.com

http://nasimemarefat.parsiblog.com/

وبگاه نسیم معرفت درخدمت شما