انتقاد شدید آیت الله العظمی مکارم از نوع لباس پوشیدن جوانان
42 بازدید
تاریخ ارائه : 9/6/2014 10:53:00 AM
موضوع: اخلاق و عرفان

  انتقاد شدید آیت الله العظمی مکارم از نوع لباس پوشیدن جوانان

  انتقاد شدید آیت الله العظمی مکارم از نوع لباس پوشیدن جوانان 

  متاسفانه ما تهاجم فرهنگی غربی ها را پذیرفته ایم، چرا جوان باید به پاره بودن لباسش افتخار کند، چرا باید زنان و دختران لباس تنگ و چسبان بپوشند و به آن افتخار کنند؟! 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حضرت آیت الله مکارم شیرازی، صبح امروز در آغاز درس خارج فقه خود، در مسجد اعظم قم با تاکید بر این که فرهنگ جامعه باید اصلاح شود، به پوشش برخی جوانان اشاره کرده و گفتند: متاسفانه غلبه فرهنگ غرب بر لباس پوشیدن جوانان هم سایه انداخته، چرا باید جوان مسلمان لباسی را بپوشد که فرهنگ غرب را تداعی می کند.

ایشان ادامه دادند: برخی جوانان با پوشیدن لباس های تنگ نمی تواند به راحتی بنشینند یا برخیزند، این نوع لباس، درواقع لباس نیست، بلکه زندان است؛  این ها همه سوغات غرب است که باید اصلاح شود.

این مرجع تقلید با اشاره به این که لباس نباید رنگ رویش رفته و پاره و حروف لاتین داشته باشد، ابراز داشتند: جوان ها بیگناه هستند، این مسائل تحمیل فرهنگ غرب بر جوانان است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به تهاجم فرهنگی غرب، یادآور شدند: متاسفانه ما تهاجم فرهنگی غربی ها را پذیرفته ایم، چرا جوان باید به پاره بودن لباسش افتخار کند، چرا باید زنان و دختران لباس تنگ و چسبان بپوشند و به آن افتخار کنند؟!

این مرجع تقلید با بیان این که چه کسی گفته پوشیدن لباس آستین کوتاه که تا بالای کتف رفته، نشانه شخصیت است؟، تصریح کردند: این وضعیت موجب ناراحتی است و باید جوانان را نجات داد

ایشان همچنین خواستار نظارت متولیان فرهنگی به ویژه دولت بر مسائل فرهنگی شده و گفتند: باید از طریق صدا و سیما، مدارس، دانشگاه ها، روزنامه ها و ...، فرهنگ پوشش اسلامی برای جوانان تبیین شود، چرا که با کلی گویی کار پیش نمی رود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی به خانواده و والدین توصیه کردند که بر نحوه لباس پوشیدن و مسائل نوجوانان و جوانان نظارت بیشتری داشته باشند.

http://nasimemarefat.parsiblog.com/Posts/1722/

وبگاه نسیم معرفت درخدمت شما