حجت الاسلام کمیل نظافتی، طلبه فداکار بابلی...
30 بازدید
تاریخ ارائه : 9/6/2014 10:52:00 AM
موضوع: اخلاق و عرفان

  موج تقدیرهای جهانی از طلبه فداکار

وقتی اخلاص حرف اول را می‌زند

  موج تقدیرهای جهانی از طلبه فداکار  

  هم اکنون چندین موسسه بشردوستانه اروپایی و آمریکایی، پیشنهاد مبالغ هنگفتی به این طلبه را داده اند، ولی حجت الاسلام کمیل نظافتی، هیچ کدام را نپذیرفته است. 

اختصاصی/ حجت الاسلام و المسلمین پوراکبر، مدیر حوزه علمیه بابل در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه، با اشاره به اقدام انسان دوستانه و فداکارانه، حجت الاسلام کمیل نظافتی،  طلبه فداکار بابلی در اهدا کلیه خود به یک کودک بیمار اظهارداشت: این اقدام بازتاب های بسیاری در داخل و خارج کشور داشت .

وی با بیان این مطلب که این اقدام سراسر  اخلاص، آنطور که باید توسط رسانه های کشور مخصوصاً صدا و سیما پوش داده نشد ، افزود: وقتی خبر تراشیدن موهای سر یک معلم مریوانی را به خاطر دلداری از شاگرد سرطانی اش شنیدیم خوشحال شدیم و خوشحالی مضاعف ما وقتی بود که صداو سیما به این مسئله پرداخت.

*گلایه از رسانه ملی

حجت الاسلام و المسلمین پور اکبر، با اشاره به اقدام فداکارانه این طلبه بابلی گفت: کاری که این طلبه انجام داد، امری نیست که هر کسی آنرا انجام دهد، اما این واقعه آنطور که باید توسط صدا وسیما به اطلاع مردم نوع‌دوست و عاطفی ایران اسلامی نرسید و این گلایه هم چنان باقی است.

وی با تاکید براینکه در مقابل این امر توقع ما از نهادهای حوزوی هم بسیار بود، ادامه داد:  امروز بعد از گذشت چند ماه از اقدام این طلبه دلسوز ، موج و حمایت های جهانی را شاهد هستیم که وی با قاطعیت به همه آنها " نه" گفته است؛ این طلبه می گوید؛ کارش برای خدا بوده و برای مادیات کاری انجام نداده است.

به گفته این استاد حوزه ، هم اکنون چندین موسسه بشردوستانه اروپایی و آمریکایی، پیشنهاد مبالغ هنگفتی به این طلبه را داده اند، ولی حجت الاسلام کمیل نظافتی هیچ کدام را نپذیرفته است.

*نه به رادیو فردا و بی‌بی سی

مدیر حوزه علمیه بابل یادآورشد: از همان اوائل اقدام نیکوکارانه این طلبه بسیاری از رسانه های غربی چون رادیو فردا ، بی بی سی و .. برای مصاحبه با وی اقدام کرده اند، اما این مبلغ دینی همه آنها را رد کرده است .

مدیر حوزه بابل، خاطرنشان ساخت: بی‌اعتنایی حجت‌الاسلام کمیل نظافتی به رسانه های غربی باعث شد تا یک رسانه آمریکایی با تولید یک مستند به بیان این واقعه البته به صورت متفاوت بپردازد.

*تحریف ماجرا از سوی رسانه آمریکایی

وی ادامه داد: مستند این رسانه آمریکایی کاملاً داستان زندگی شیخ کمیل است؛ جوانی در بابل که  کلیه خود را به کودکی اهدا می کند، اما در فیلم اهدا کننده کلیه را یک پزشک معرفی کرده اند! نه یک طلبه!؛ در چنین شرایطی قطعا دلجویی بزرگان دینی و مسئولان حوزوی از این طلبه فداکار، باعث گسترش چنین اقدامات خدا پسندانه ای در کشور خواهد شد.

خاطرنشان  می شود: اواخر سال گذشته حجت الاسلام کمیل نظافتی طلبه  پایه هشتم حوزه علمیه بابل ، کلیه خود را در اقدامی خیرخواهانه به یک کودک بیماری که پدر و مادر او برای مداوای آن به بن‌بست رسیده بودند اهداکرد.

 http://nasimemarefat.parsiblog.com/Posts/1723/

وبگاه نسیم معرفت درخدمت شما