آثار شهید مطهری به دست فراموشی سپرده نشود
50 بازدید
تاریخ ارائه : 9/6/2014 10:34:00 AM
موضوع: اخلاق و عرفان

  معاون تهذیب حوزه قم؛ آثار شهید مطهری به دست فراموشی سپرده نشود  

  معاون تهذیب حوزه علمیه استان قم گفت:آن چه باعث شدشهید مطهری کمالات حوزه را به دانشگاه طاغوت ببرد و منشا ثمرات زیادی باشد، دینداری و تقوای ایشان به همراه علم بود، بنابر این نباید آثار ایشان به دست فراموشی سپرده شود.  

 به گزارش خبرگزاری حوزه،حجت الاسلام والمسلمین همتیان شامگاه  شنبه در همایش بررسی اندیشه های  استاد شهید مطهری که در سالن همایش های مدرسه معصومیه برگزار شد به تبیین اهمیت الگو گیری طلاب از شهید مطهری(ره)در کسب علم و دانش و آگاهی به زمان خود پرداخت.

وی گفت:شهید مطهری(ره)یک چهره نورانی و یک عالم موفق و وارسته که مایه افتخار حوزه های علمیه و روحانیت بودند و قطعا اقتدا به آن عالم بزرگ و مجاهد می تواند برای طلاب جوان یک چراغ راه هدایت باشد

حجت الاسلام والمسلمین همتیان بیان داشت: باید طلاب جوان با خود فکر کنند که چه عواملی باعث شد آن شهید عزیز به آن مقامات علمی و معنوی دست پیداکند و همان راه را ادامه دهند.

معاون تهذیب حوزه علمیه قم خاطر نشان کرد:انسان موفق بودن و کسب مدارج علمی و معنوی برای هرطلبه مطلوب است و همه طلاب دوست دارند که به جایی از علم و تقوا دست پیداکنند که بتوانند معارف اهل بیت(ع)را در جامعه پیاده کنند؛ اما لازمه آن این  است که در کنار تهذیب و تقوای الهی به خوبی درس بخوانید و برای کسب علم و دانش زحمت بکشید.

وی افزود:آنچه شهید مطهری را مطهری کرد که توانست کمالات حوزه را به دانشگاه طاغوت ببرد و منشا ثمرات زیادی باشد، دینداری و تقوای او به همراه علم بود و دانشگاه زمان طاغوت به هیچ وجه سنخیتی با شهید مطهری نداشت، اما چون شهید مطهری یک عالم مومن بود دانشگاه به وجود او نیاز پیدا کرد، لذا دانشجویان در آن زمان گرد شمع وجود او گرد آمدند و از فیض وجودی او بهره مند شدند.

حجت الاسلام والمسلمین همتیان خطاب به طلاب جوان افزود :مردم و جامعه امروز به دنبال طلبه عالم و دیندار می گردند و اگر طلاب جوان به سلاح علم و ایمان مجهز شوند همه به دنبال او می آیند و می تواند در جامعه منشا خدمات مفیدی باشد، اما اگر خدای ناکرده هرکدام از این دو بال علم و تقوا کم شود آنگاه آن نتیجه مطلوب حاصل نمی شود.

وی در پایان در توصیه ای به طلاب گفت:طلاب نگذارند که کتاب های شهید مطهری به دست فراموشی سپرده شود و باید با یک سیر مطالعاتی کتاب های آن عالم متفکر که مورد تایید امام خمینی(ره) بودند را مورد مطالعه قراربگیرد.

http://nasimemarefat.parsiblog.com/Posts/1783/

وبگاه نسیم معرفت درخدمت شما