پشت صحنه ناهنجارهای فرهنگی استکباراست
27 بازدید
تاریخ ارائه : 9/5/2014 1:32:00 PM
موضوع: اخلاق و عرفان

 

آیت الله العظمی مکارم؛پشت صحنه ناهنجارهای فرهنگی استکباراست 

  حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: استکبار در پشت صحنه تمام ناهنجاری های فرهنگی و مفاسد اخلاقی قراردارد؛ اما با هوشیاری و بیداری ما به جایی نخواهد رسید. 

به گزارش خبرگزاری حوزه، این مرجع تقلید امروز در دیدار رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور، با تاکید بر این که اسلام دارای فرهنگی غنی و جامع است، اظهارداشتند:اگر برنامه ریزی درست و اصولی باشد کارهای بسیاری می توان انجام داد.

ایشان با بیان این که استکبار در پشت صحنه تمام ناهنجاری های فرهنگی و مفاسد اخلاقی قراردارد بیان داشتند: دشمنان اسلام و استکبار جهانی، برای اندلس سازی جوامع و ملل اسلامی برنامه ریزی و هدف گذاری کرده اند، اما با هوشیاری و بیداری ما به جایی نخواهند رسید.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی به فریضه امربه معروف ونهی از منکر اشاره و تصریح کردند: امر به معروف و نهی از منکر  از مهم ترین دستورات دین مبین اسلام است، اما  متاسفانه کم ترین اهمیت را به این فریضه که در متن قانون اساسی هم آمده است، داده ایم و عملا کار قابل ملاحظه ای برای آن انجام نشده است.

ایشان شهدای امربه معروف ونهی از منکر را مورد توجه قراردادند و بیان داشتند:کسانی که در راه امر به معروف و نهی از منکر شهید و مجروح شده اند، متاسفانه آنطور که شایسته است مورد توجه قرار نگرفته اند؛ گویی امر به معروف یک موضوع زائد و حاشیه ای است و از این بابت باید به خدا پناه برد.

معظم له با تاکید بر سیستماتیک و سازماندهی مساله امر به معروف و نهی از منکرتصریح  کردند: در تمام مساجد کشور باید شورایی متشکل از ائمه جماعات، هیات امنا و بسیج تشکیل شود تا برای آسیب شناسی مفاسد و ناهنجاری های محلات و مناطق برنامه ریزی منطقی صورت گیرد.

این مرجع تقلید گفتند:  پیگیری و رایزنی های لازم را به مجلس شورای اسلامی برای سازماندهی مساله مهم امر به معروف و نهی از منکر خواهم داشت، چراکه نمی توان به سادگی از کنار این موضوع اساسی گذشت.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی خطاب به رییس سازمان بسیج مستضعفین یادآورشدند: به دوستان، برادران و خواهران سفارش کنید تا بهانه ای به دست دشمنان ندهند، حتی اگر گاهی افرادی متعرض آنها شوند و به آنها بد و بیراه بگویند با زبان خوب پاسخ شان را بدهند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4

ایشان  در بخش دیگری از سخنان خود به آسیب ها و تهدیدات ماهواره ها اشاره و بیان داشتند: در هر خانه ای که ماهواره به صورت آزاد و بدون قید و شرط وجود دارد، غالبا گرفتار مفاسد و مشکلات شده اند؛ از این رو باید مفاسد شبکه های ماهواره ای را به طرق مختلف برای مردم و خانواده ها روشن کرد.

http://nasimemarefat.parsiblog.com/Posts/1846/

وبگاه نسیم معرفت درخدمت شما