پنچاه و سه میلیون ایرانی از اینترنت استفاده میکنند
35 بازدید
تاریخ ارائه : 9/5/2014 6:47:00 AM
موضوع: اخلاق و عرفان

53 میلیون ایرانی از اینترنت استفاده می‌‌کنند

  53 میلیون ایرانی از اینترنت استفاده می‌‌کنند 

  دبیر دفتر همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش از ارسال 309 مقاله به همایش تربیت اسلامی و فضای مجازی خبر داد و گفت: امروز ضریب نفوذ اینترنت در کشور به 70 درصد رسیده است. 

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ملکی،امروز در افتتاحیه همایش هشتم دفتر همکاری های آموزش و پرورش و حوزه با عنوان «تربیت اسلامی و فضای مجازی، چالش ها و راهکارها»، در مجتمع فرهنگی یاوران حضرت مهدی(عج) جمکران قم، با اشاره به اهداف برگزاری این همایش، گفت: فضای مجازی از پدیده‌های نوظهور است و نمی‌توان چنین واقعیتی را انکار کرد    .

وی در ادامه به ضریب نفوذ اینترنت اشاره کرد و افزود:‌ امروز ضریب نفوذ اینترنت در کشور به 70 درصد رسیده است و بر اساس آمار می‌توانیم بگوییم 53 میلیون نفر از جمعیت کشور از اینترنت استفاده می‌کنند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این که بر اساس آمار می‌توان گفت که اغلبمیلیون دانش‌آموز از اینترنت استفاده می‌کنند، یادآور شد: میزان استفاده از اینترنت در سال‌های آینده به 100 درصد نزدیک می‌شود و ما باید خود را برای چنین پدیده‌ای آماده کنیم.

وی با اشاره به این که چنین شرایطی هم دارای فرصت و هم دارای تهدید است، یادآور شد: باید در خصوص فضای مجازی برنامه‌ریزی داشته باشیم و حوزه علمیه وظیفه تبیین آموزه‌های دینی و حدود شرعی را در این بخش بر عهده دارد.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی خاطرنشان کرد: در این همایش فرصت بسیار خوبی برای ارزیابی و بررسی فرصت‌ها و تهدیدها فراهم شده و امیدواریم که با همکاری حوزه و آموزش و پرورش در این خصوص راهکارهای اجرایی در کمیته‌های علمی اندیشیده شود.

دبیر ستاد همکاری حوزه و آموزش و پرورش همچنین یادآور شد: پس از اعلام فرخوان مقاله در آذرماه 92، تعداد309   مقاله به دبیرخانه همایش تربیت اسلامی و فضای مجازی ارسال شد که از این تعداد 90 مقاله مرتبط با موضوع همایش پذیرفته شده است.

یادآور می شود، همایش "تربیت اسلامی و فضای مجازی، چالش ها و راهکار ها"، در نوبت عصر نیز با ارائه 20 مقاله برتر از 309 مقاله ارسالی به این جشنواره ادامه خواهد یافت و فردا نیز با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین جمشیدی، مدیر حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور و تجلیل از آثار برگزیدگان این همایش به کار خود پایان می‌دهد.


http://nasimemarefat.parsiblog.com/Posts/1853/

وبگاه نسیم معرفت درخدمت شما