مجالست با قرآن رمز عاقبت به خیری است
52 بازدید
تاریخ ارائه : 9/5/2014 5:55:00 AM
موضوع: اخلاق و عرفان

 حجت الاسلام والمسلمین حاجتی: مجالست با قرآن رمز عاقبت به خیری است

حجت الاسلام والمسلمین حاجتی

   مجالست با قرآن رمز عاقبت به خیری است 

  حجت الاسلام و المسلمین حاجتی گفت: احترام به پدر و مادر از ضروریات اخلاق طلبگی است، که باید همه طلاب و روحانیونی که سرباز امام زمان(عج) هستند، احترام ویژه و بایسته ای به پدر و مادر خود گذارندکه این کار سبب عاقبت به خیری می شود 

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در اهواز، حجت الاسلام و المسلمین میراحمدرضا حاجتی، مدیر حوزه علمیه خوزستان، در درس اخلاق طلاب حوزه علمیه اهواز، همنشینی جوانان با یکدیگر را سبب عاقبت به خیری و یا ظلالت آنها دانست و اظهار داشت: تلاش کنید با افرادی هم نشین شوید که دارای اخلاق حسنه و خلق و خویی نیکو باشد . 

استاد حوزه علمیه خوزستان، خطاب به طلاب تصریح کرد: تکلیف خود را مشخص کنید که اگر اینگونه عمل نکردید روزگار بر اساس روند جامعه تکلیف شما را مشخص می کند؛ پس هرچه سریعتر خود را بر اساس برنامه و شریعت اسلام قانونمند کنید.

مدیر حوزه علمیه خوزستان، مجالست با قرآن و همنشینی با بزرگان و علمای دین را یکی از روش های عاقبت به خیری جوانان عنوان کرد و بیان داشت: اگر میخواهید قانونمند شوید باید الگویی جامع برای خود انتخاب کنید، الگویی قابل لمس که به واسطه مجالست با آن بتوانید درب درجات الهی و اخروی را به روی خود باز کنید.

حجت الاسلام و المسلمین حاجتی، در بخش دیگری از سخنان خود، دعا را بهترین سلاح انسان در برابر مشکلات دانست و بیان داشت: خداوند متعال در قرآن کریم بیان می کند که «ادعونی استجب لکم» بخوانید تا اجابت کنم شما را؛ پس نماز را در اول وقت به جا آورید که نماز بهترین سلاح و دعا برای مؤمن است.

امام جمعه موقت اهواز، نماز را بهترین فرصت برای بندگان دانست و گفت: به یقین که نماز بهترین سلاح برای بندگان مؤمن خداوند است که باید با بهترین حالت اقامه شود.

استاد حوزه علمیه خوزستان، دعای مکارم الأخلاق را یکی از بهترین دعاها دانست و خطاب به طلاب تصریح کرد: اهل دعا باشید که دعای خالصانه در پیشگاه خداوند متعال شما را به بهترین درجات معنوی می رساند.

 حجت الاسلام و المسلمین حاجتی، در پایان ،احترام به والدین را سبب عاقبت به خیری افراد دانست و اظهار داشت: احترام به پدر و مادر یکی از ضروریات اخلاق طلبگی است، که باید همه طلاب و روحانیونی که سرباز امام زمان(عج) هستند، احترام ویژه و بایسته ای به پدر و مادر خود گذارند. 


http://nasimemarefat.parsiblog.com/Posts/1896/

وبگاه نسیم معرفت درخدمت شما