آیت الله کمالوند ظلم ستیز بود(مدیر حوزههای علمیه)
37 بازدید
تاریخ ارائه : 9/5/2014 5:41:00 AM
موضوع: اخلاق و عرفان

  آیت‌الله کمالوند ظلم‌ستیز شود

مدیر حوزه‌های علمیه

  آیت‌الله کمالوند ظلم‌ستیز بود 

  مدیر حوزه‌های علمیه کشور در همایش پنجاهمین سالگرد ارتحال آیت‌الله کمالوند در خرم‌آباد کمال و سعادت بشری را در سایه وجود عالمان دینی دانست. 

به گزارش خبرگزاری حوزه از خرم آباد، آیت‌الله سیدهاشیم حسینی‌‌بوشهری در این همایش با اشاره به ضرورت تجلیل از بزرگان دینی در جامعه گفت: مهمترین عنصری که ضرورت تکریم عالمان را نمایان می‌سازد خداترسی آنها بوده است.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به این‌که اگر عالمان دینی در بین مردم نبودند، مساجد هم نبود افزود: از گذشته تا به امروز حیات معنوی ما در سایه وجود عالمان دینی بوده است.

وی تصریح کرد: عالمان در طول تاریخ همیشه با ظلم ، فساد ، جور و طاغوت مبارزه کرده‌اند و فعالیت‌های آیت‌الله کمالوند و ایستادگی ایشان در برابر تصویب لایحه ایالتی و ولایتی گواه این مدعاست .

آیت‌الله حسینی‌بوشهری خاطرنشان کرد: روح خدمت به مردم همواره در وجود روحانیت بوده است به طوری‌که روحانیت شیعه همیشه مشکل‌گشای مردم بوده‌اند و همواره بیت عالمان دینی به عنوان پناهگاه و مامن مردم معروف بوده است.

وی وجود مفاخر و بزرگان دینی لرستان در مبارزات و فعالیت‌های سیاسی، فرهنگی ، دینی و انقلاب را نشان از روحیه دینی و ولایت‌پذیری آنها دانست و افزود:  در قرآن بیش از هشتاد مورد از علم و عالم سخن به میان آمده است و همین امر ضرورت تجلیل از عالمان را نمایان می‌سازد و امروز نیز با توجه به هجمه‌های دشمنان انتظار می‌رود تدابیر لازم برای توطئه‌های دشمنان  اندیشیده شود.

http://nasimemarefat.parsiblog.com/Posts/1907/

وبگاه نسیم معرفت درخدمت شما