مسجد مطب روحانی است
39 بازدید
تاریخ ارائه : 9/5/2014 5:24:00 AM
موضوع: اخلاق و عرفان

 مسجد مطب روحانی است

معاون تبلیغ حوزه

  مسجد مطب روحانی است 

   مسجد باید مطب روحانی برای درمان بیماری های روحی و معنوی مردم باشد، نباید از مسجد تنها برای نمازجماعت استفاده کرد بلکه مبلغ باید در مسجد بنشیند تا مردم به او رجوع نمایند. 

به گزارش خبرگزاری حوزه ،حجت الاسلام والمسلمین نبوی معاون تبلیغ حوزه های علمیه  امروز در مراسم  افتتاحیه همایش و نمایشگاه دستاوردهای معاونت تبلیغ استان ها که در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم برگزارشد، به تبیین اهمیت تبلیغ دین و وظایف معاونت های شهرستان ها در انجام هرچه بهتر امور تبلیغی مبلغین و روحانیون مستقر پرداخت.

وی گفت: امروز دشمنان اسلام و انقلاب با تمام قوا به صحنه آمده اند تا جوانان و مردم کشور اسلامی ایران را از دین و اعتقادات اسلامی جدا نمایند و در این شرایط حساس نباید حواس خود را به چیز های کم اهمیت و جزئی پرت کرد

معاون تبلیغ حوزه با بیان این که نباید از امور دینی و شبهات غافل شد بیان داشت: در این راه باید هم خود مقاوم باشیم و هم مردم را دعوت به مقاومت کنیم، چرا که دشمن از طریق ماهواره، اینترنت،شبکه های اجتماعی و سایر تجهیزات روز، برای نابودی اسلام به میدان آمده است.

وی با اشاره به روایتی که بهترین همت ها، همت بلند است و ارزش یک انسان به مقدار همت اوست خاطرنشان کرد:  

درس خواندن ها ، نشریات علمی ، پژوهش و دیگر کارها برای این است که یک مبلغ آن را بخواند و به مردم بگوید و اگر تبلیغ نباشد، هیچ فایده خاصی ندارد و تنهامثل این می ماند که یک سری مهمات و ابزاراآلات جنگی داشته باشیم، اما کسی نباشد که این ابزارها و گلوله های جنگی را به کار گیرد.

*نسبت به بیت‌المال بی‌مبالات نباشیم

معاون تبلیغ حوزه های علمیه افزود: در روایات اهل بیت(ع)آمده است دست و دلبازی والیان، با بیت المال مسلمین، ظلم و جور است و باید در امضا کردن حقوق کارمندان و مبلغین دقت کافی شود؛ مبادا تنها در امور شخصی و اموالی که متعلق به خود ماست دقت کنیم و در بیت المال بی دقتی و بی مبالاتی شود که بسیار خطرناک و عقوبت سختی به همراه خواهد داشت.

*مبلغان همیشه معمم باشند

حجت الاسلام و المسلمین نبوی، یکی از شرایط مهم مبلغین را معمم بودن به طور دائمی دانست و گفت: معاونت های تبلیغ شهرستان ها که به نام حوزه علمیه شناخته می شوند و به جهت اتصال به حوزه دارای وجهه هستند، باید از این وجهه در راه تبلیغ دین استفاده نمایند، این اعتبار و عنوان نیز یکی دیگر از امانت هایی است که در نزد ما گذاشته شده است و تنها باید درراه اعتلای دین از آن استفاده کرد.

وی گفت:معاونان تبلیغ در شهرستان ها می توانند با طلاب و مدارس علمیه ملاقاتی داشته باشند و طلاب آن مدرسه را در مساجد و مدارس آموزش و پرورش فعال نمایند و برکات حوزه را تا شعاع زیادی از خود به جاهای مختلف برساند که این کاری بسیار ارزنده و موجب پاداش الهی است.

*هر مدرسه 50 پایگاه فرهنگی داشته باشد

معاون تبلیغ حوزه های علمیه خاطر نشان ساخت:باید مدرسه علمیه را به گونه ای فعال کنیم که تا شعاع زیادی از اطراف خود درراه اعتلای دین به کار گیرد که این طرح" بینات "نام دارد و هرمدرسه علمیه باید حداقل 50پایگاه فرهنگی داشته باشدو نیاز های  معنوی و دینی آن منطقه را برآورده کند.

وی با ابراز خرسندی از حضور مبلغین در استادیوم های ورزشی گفت:حضور مبلغین در میان تماشاگران فوتبال، اثرات بسیار خوبی داشته و در این ملاقات ها جوان های زیادی که دچار گناهان زیادی بودند با راهنمایی های مبلغین دست از معصیت برداشتند و اقامه نماز در استادیوم ها باعث می شد بسیاری از کسانی که نمازشان قضا می شد نماز های خود را اول وقت به جماعت بخوانند .

*انتقاد از بسته شدن مساجد در غیر اوقات نماز

حجت الاسلام والمسلمین نبوی خاطر نشان ساخت: مسجد باید مطب روحانی برای درمان بیماری های روحی و معنوی مردم باشد، نباید از مسجد تنها برای نمازجماعت استفاده کرد بلکه مبلغ باید در مسجد بنشیند تا مردم به او رجوع نمایند و مشکلات دینی خود را با روحانی در میان بگذارند و اینکه مسجد بسته شود کاری خلاف و مغایر وقف نامه مساجد  است.

http://nasimemarefat.parsiblog.com/Posts/1923/

وبگاه نسیم معرفت درخدمت شما