نشست بصیرتافزایی طلاب آستانه اشرفیه _استان گیلان
29 بازدید
تاریخ ارائه : 9/4/2014 9:15:00 PM
موضوع: اخلاق و عرفان

 نشست بصیرت‌افزایی طلاب آستانه اشرفیه 

  جلسه اخلاق و بصیرت افزایی طلاب مدرسه علمیه اهل بیت(ع) شهرستان آستانه اشرفیه با حضور طلاب واساتید و جمعی از مسئولین این شهرستان برگزار شد.  

به گزارش خبرگزاری حوزه از گیلان، جلسه اخلاق و بصیرت افزایی طلاب مدرسه علمیه اهل بیت(ع) شهرستان آستانه اشرفیه باحضور، حجت‌الاسلام شفیعی، رئیس دادگستری آستانه اشرفیه، و نواب‌زاده، دادستان این شهرستان به منظور بالا بردن سطح معنوی و علمی طلاب در این مرکز برگزار گردید.

حجت‌الاسلام شفیعی، در این مراسم طی سخنانی، با تاکید بر کسب روزی حلال،افزود: در زندگی، کسب روزی مشروط به توکل به خداوند بوده وصفت رزاقیت خداوند شامل این افراد می شود.

وی با تاکید براینکه مادیات در طلبگی معنا ندارد، گفت: رزق وروزی همه افراد مخصوصاً طلاب را خداوند و اهل بیت(ع) تضمین کرده اند، لذا طلاب باید به درس و تحصیل اهتمام ویژه داشته و به فکر مادیات نباشند.

رئیس دادگستری آستانه اشرفیه، با اشاره به  آیه شریفه  «وَ مَنْ یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً وَ یَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لا یَحْتَسِبُ وَ مَنْ یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدْراً»گفت: شان نزول این آیه در مورد عوف بن مالک است؛ روزی پدر عوف نزد پیامبر‌(ص) آمده و اظهار نگرانی و بی‌قراری کرد و عرضه داشت یا رسو‌ل‌الله مدتی است فرزندم را به اسارت گرفته‌اند و از وی خبر ندارم ، او نان‌آور خانه بود؛ پیامبر‌(ص) فرمودند که برو و به خداوند توکل کن...

وی ادامه داد: او رفت و به د ستور پیامبر‌(ص) عمل کرد، بعد از مدتی دید که عوف به خانه برگشت و در آن زمان نیز یک شتر همراه خود به خانه آورده است، مالک به پسرش گفت: این را از کجا آورده‌ای؟ او نیز جواب داد از غفلت دشمن استفاده نموده و هنگام فرار بخاطر مشقت و سختی راه یک شتر آنها را نیز با خود آورده‌ام.

به گفته حجت الاسلام شفیعی ، خداوند در قرآن تاکید کرده است هر کس به او توکل کند همواره راه نجات دارد.

وی تصریح کرد: توکل به خدا و استغفار به درگاهش راه خروج از تمام بحران‌ها، گمراهی‌ها و گرفتاریهای دنیای امروز  مخصوصا مسلمانان است.

http://nasimemarefat.parsiblog.com/Posts/1963/

وبگاه نسیم معرفت درخدمت شما