صحیفه سجادیه دائرةالمعارف سبک زندگی است
39 بازدید
تاریخ ارائه : 9/3/2014 6:51:00 AM
موضوع: اخلاق و عرفان

حجت الاسلام والمسلمین غرویان: صحیفه سجادیه دائرة المعارف سبک زندگی است

  حجت‌الاسلام والمسلمین غرویان: صحیفه سجادیه دائرة‌المعارف سبک زندگی است 

  عضو هیئت علمی جامعة‌المصطفی(ص)، صحیفه سجادیه را دائرة المعارف سبک زندگی خواند و گفت: باید نهضت ترویج آموزه های صحیفه سجادیه برای حل بسیاری از مشکلات جامعه در کشور ایجاد شود. 

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن غرویان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه، با اشاره به سالروز میلاد امام سجاد علیه‌السلام گفت: صحیفه سجادیه، بهترین آئینه تجلی شخصیت علی بن حسین(ع) و دائرةالمعارف سبک زندگی اسلامی است.

وی با بیان این که امام سجاد(ع)، تمامی شاخص های فردی و اجتماعی زندگی اسلامی را در صحیفه سجادیه تبیین و معرفی کرده اند، ابراز داشت: صحیفه سجادیه در بردارنده تمامی ابعاد زندگی بشری و مسائل اخلاقی، عرفانی، معنوی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و...، با بیانی عارفانه است.

عضو هیئت علمی جامعة المصطفی(ص) وجود صحیفه سجادیه را نشان دهنده جامعیت شخصیت امام زین‌العابدین(ع) دانسته و تاکید کرد: نسل جوان باید با این کتاب که به عنوان "اخت القرآن" معرفی شده است، بیشتر آشنا شوند، چرا که انس با صحیفه سجادیه می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات جامعه امروز باشد.

استاد حوزه علمیه قم با بیان این که شخصیت امام سجاد(ع) در دیگر دعاها مانند دعای ابوحمزه ثمالی، مناجات خمس عشر و... نیز تجلی یافته است، ادامه داد: صحیفه سجادیه به زبان‌های مختلف ترجمه شده و کتاب هدایت اهل عرفان و معرفت صحیح الهی در سراسر جهان است.

حجت‌الاسلام والمسلمین غرویان، ایجاد نهضت ترویج آموزه های صحیفه سجادیه را برای حل بسیاری از مشکلات جامعه ضروری خواند و گفت: باید حوزه و دانشگاه به عنوان مراکز علمی کشور به صورت جدی به این عرصه وارد شده و مضامین عالی این کتاب شریف را استخراج و در اختیار جامعه قرار دهند.

عضو هیئت علمی جامعة المصطفی(ص) در پایان یادآور شد: باید موجی از علاقه به صحیفه سجادیه در جامعه به راه بیفتد تا همگان با مضامین آن آشنا شده و راهکارهای معنوی این کتاب گرانسنگ را در زندگی خود بکار گیرند.http://nasimemarefat.parsiblog.com/Posts/2068/

وبگاه نسیم معرفت درخدمت شما