فریب اصطلاح «بشر دوستی» غربی ها را نخورید!
48 بازدید
تاریخ ارائه : 9/2/2014 10:38:00 PM
موضوع: اخلاق و عرفان

فریب اصطلاح «بشر دوستی» غربی ها را نخورید! ا فریب اصطلاح «بشر دوستی» غربی ها را نخورید!

خبرگزاری شبستان: یکی از محافظان امام خمینی (ره) با اشاره به تاکیدات ایشان بر لزوم شناخت دشمنان گفت: امام راحل همیشه تاکید داشتند که فریب اصطلاح «بشر دوستی» غربی ها را نخورید.

خبرگزاری شبستان_ قم:

بیست و پنج سال قبل در چنین روزی ایران و بلکه جهان اسلام امام و رهبر خود را از دست داد. رهبری شجاع که به پشتوانه ملت از هیچ قدرت غربی و شرقی باکی نداشت. رهبری که علاوه بر ایران اسلامی جهان را به وحدت در مقابل استکبار دعوت می کرد و از کشورهای مسلمان می خواست تا به اراده و توانایی های خود ایمان بیاورند. رهبری که استراتژی اش در مقابل رژیم غاصب اسرائیل این است: "می‏بینند که یک دولت پوشالی اسرائیل در مقابل مسلمین ایستاده ـ که اگر مسلمین مجتمع بودند، هرکدام یک سطل آب به اسرائیل می‏ریختند او را سیل می‏برد"( صحیفه امام خمینی(ره)).


سرهنگ حسین مرتاضی یکی از محافظان این رهبر جهانی در زمان حیات امام راحل می باشد که در این روزها به بهانه 14 خرداد به سراغش رفتیم تا خاطراتی از دوران همجواری با معمار کبیر انقلاب برایمان بازگو کند. جناب سرهنگ همچون همیشه آرام است و با تامل به سوالات پاسخ می دهد. در ابتدا پیرامون وضعیت فعلی کشور و موقعیت های مشابهی که در دوران حیات امام راحل وجود داشت، صحبت می کنیم و در ادامه می گوید؛هر آنچه که امروز داریم از امام خمینی است و بعد هم رهبر انقلاب اسلامی. ایران امروز حاصل دفاع جانانه رزمندگان در مقابل دشمن بوده و در نتیجه شناخت عقیده، حرکات و خصومت های دشمنان حاصل شده است.


وی در ادامه صحبت هایش تاکید خاصی بر لزوم هوشیارانه عمل کردن ملت ایران در همیشه دوران و مخصوصا وضعیت فعلی دارد و می گوید: در این مسیر داشتن بصیرت مسئله مهمی است نه اینکه فقط واژه را بگوییم و بگذریم بلکه باید به عمق معنای آن برسیم و بدانیم که مثلا فلان رفتار طرف مقابل چه معنایی دارد و بر اساس آن بفهمیم که او دوست است و خیرخواه یا اینکه خیر ملت را نمی خواهد. امروز رسیدن به بصیرت اصلی مهم است است و باید در مسیر ولایت قدم برداریم چرا که ما وارثان این سفره سنگین هستیم.امیدوارم خداوند به ما معرفتی عطا کند تا در کنار رهبر معظم انقلاب ظهور امام زمان (عج) را درک کنیم.


وی مردم کشورمان را ملتی عزیز و دلیر می داند که همیشه در صحنه های خطر دلداده و آماده خدمت بوده و هستند.
 

سرهنگ مرتاضی در ادامه به دست نوشته هایش اشاره کرده و می گوید: البته از دورانی که در سمت محافظ امام مشغول به خدمت بودم، خاطرات زیبا و غرورآفرینی به خاطر دارم که گاها دست به قلم برده و آنها را می نویسم. از او در رابطه با انتشار این دست نوشته ها می پرسم و می گوید که هنوز اقدام خاصی در این مورد نکرده و همچنان به فکر کامل تر کردن این یادداشت هاست.


چند برگ از نوشته ها را ورق می زند و پس از چند لحظه به دیدار امام راحل در تاریخ 14 بهمن سال 63 با مسئولین کشوری اشاره کرده و چنین ادامه می دهد: در این دیدار که همزمان با سومین روز از دهه فجر آن سال برگزار شد، مجموعه کاملی از شخصیت های نظام به اتفاق رهبر معظم انقلاب که رییس جمهور وقت بودند همراه با اعضای مجلس، قوه قضائیه، ائمه جمعه سراسر کشور و هچنین جامعه مدرسین حوزه علمیه حضور داشتند و امام 200 نفری هم میهمان خارجی داشتند.


سرهنگ مرتاضی ادامه می دهد: مهمانان در ساعت معین به حسینیه وارد شدند، سخنران اول جلسه آیت الله خامنه ای، رییس جمهور وقت بودند که در ابتدای صحبت آیه جاء الحق و زهق الباطل ان الباطل کان زهوقا (آیه 81 سوره اسراء) با این معنا که "حق آمد و باطل از میان رفت، بیقین باطل از میان رفتنى است" را بیان کردند و جان ویژه ای به مجلس دادند.


امام خمینی (ره):علم بدون تهذیب به درد جامعه نمی خورد
سخنران بعدی حضرت امام بودند که ابتدا پیرامون علم توام با تهذیب و اینکه علم بدون عمل و تهذیب به درد جامعه نمی خورد و حتی گاهی جامعه را به خطر می اندازد، صحبت کردند.
امام راحل در ادامه خطاب به حاضران چنین سفارش کردند که انقلاب و جمهوری اسلامی ایران را آنچنان که می بینید به مردم دنیا انتقال دهید و تاکید کردند که هر کدام از شما یک ویژگی از این انقلاب را برای دنیا بیان کنید. بنیانگذار کبیر انقلاب در ادامه نسبت به دو چهرگی منافقین و لزوم هوشیاری در برخورد با آنها اشاره کرده و خطاب به فعالان در عرصه مسجد تصریح کردند: به این بسنده نکنید که تنها در گوشه ای از مسجد بنشینید و مسائل را گفته و چشم به رحمت خدا بدوزید.


توصیه معمار کبیر انقلاب؛ فریب منافقان را نخورید
ایشان بعد هم با اشاره به اوضاع داخلی کشور چنین بیان کردند که منافقین افرادی دو چهره هستند و تذکر دادند که مسئولان و مردم مراقب باشند تا فریب منافقان را نخورند.


اشاره تاریخی امام به رفتارهای دوگانه غرب در موضوع بشر دوستی و تاکید ایشان بر برترین بودن دین مبین اسلام
جناب سرهنگ مرتاضی در ادامه صحبت هایش با اشاره به دیگر مسائل مطرح شده در این دیدار که 30 سال پیش برگزار شده، می گوید: امام خمینی (ره) در آن روز تصریح کردند که به رفتارهای کشورهای غربی توجه نکنید و به اصطلاح "بشردوستی" که غربی ها مدام بکار می برند، توجهی نکنید چرا که آنها با نقشه هایشان مهر رسوایی بر این موضوع زده اند. خاطرم هست که امام در این دیدار از حضار خواست تا اسلام را دین برتر بدانند و این سخنان به گونه ای محکم و تاثیرگذار بوند که پس از ترک جایگاه توسط حضرت امام حاضران و به ویژه میهمانان خارجی که به صورت اجتماعاتی جداگانه گردهم آمده بودند در باره این سخنان صحبت می کردند.


وی در پایان صحبت هایش مردم و مخصوصا جوانان را به استقامت در مقابل زیاده خواهی های دشمنان و آنهایی که با نقاب دوست نزدیک کشورمان می شوند، دعوت کرده و می گوید: جوانان ما باید در تمام عرصه ها آگاهانه حضور یابند و با بصیرت عمل کنند، ما ملتی آزاده هستیم و در سایه پرچم اسلام همچنان آزاده می مانیم حتی به قیمت جان فشانی تا آخرین قطره خونی که در رگ تک تکمان جاری است.

http://nasimemarefat.parsiblog.com/Posts/2091/

وبگاه نسیم معرفت درخدمت شما