در جنگ تمام عیار عقیدتی هستیم
49 بازدید
تاریخ ارائه : 9/1/2014 9:11:00 AM
موضوع: اخلاق و عرفان

 کارشناس شبکه ماهواره ای ولایت:

  در جنگ تمام‌ عیار عقیدتی هستیم 

   راهبرد شبکه های ماهواره ای علیه جوامع شیعی، موج اندازی و جریان سازی بطور گسترده و هماهنگ همه شبکه های تحت مدیریت خود با ایجاد یک شبه مشخص و مدون علیه تفکرات و اعتقادات شیعه است. 

 به گزارش خبرگزاری حوزه از اصفهان، حجت الاسلام جعفر ابوالقاسمی،از کارشناسان مذهبی– دینی شبکه ماهواره‌ای ولایت، پیش از ظهر امروز به دعوت معاونت تهذیب و تبلیغ مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان در جلسه ای که به منظور آگاه سازی بیشتر روحانیون وبرخی ازمسئولان و مدیران مدارس حوزه علمیه اصفهان و همچنین مبلغین دینی نسبت به شبکه های منحرف و التقاطی ماهواره ای که با نام دین و مذهب درصدد ضربه به جوامع تشیع و اسلام ناب محمدی هستند حضور یافت.

وی در این نشست گفت: امروز اجانب و دشمنان استکباری فعالیت های گسترده ای بر ضد شیعه دارند که اوج این فعالیت‌ها را می‌توان در شبکه های مختلف ماهواره ای و سایت های متعدد اینترنتی شاهد بود.

کارشناس شبکه ماهواره ای جهانی ولایت تصریح کرد:براساس آماری که از سال 91 داشتیم حدود200 شبکه مستقیما زیر نظر وهابیون علیه تفکر و اعتقادات شیعه فعالیت می کردند.

وی افزود: درحال حاضر براساس آمارهای جدید در حدود500 شبکه ماهواره‌ای اعم از شیعه، سنی و وهابی در ماهواره‌های جهانی مشغول فعالیت هستند که از این تعداد در حدود450 شبکه از ان گروه های تندروی وهابیون است که طبق مصوبات رسمی با بودجه بیش از یک چهارم درآمد نفت عربستان تامین و اداره می شوند.

حجت الاسلام ابوالقاسمی ابراز کرد: از جمله کشورهایی که از شبکه های وهابی که مشغول فعالیت علیه اعتقادات شیعه هستند، می توان به عربستان سعودی، کویت، قطر و امارات اشاره کرد.

وی بیان کرد: تعارفی دربیان هشدار نسبت به گسترش و ترویج روز افزون شبکه های منحط ماهواره ای علیه اسلام ناب محمدی و تفکرات والای شیعه نداریم،امروز این شبکه های وهابی با تاکتیک ایجاد شبهه در بین جوامع شیعه و نسل جوان سعی در متزلزل کردن مذهب تشیع  را دارند.

*در جنگ  تمام عیار عقیدتی هستیم

کارشناس شبکه ماهواره ای جهانی ولایت گفت: تقابل و اشاعه تفکرات غلط، منحط و انحرافی شبکه های ماهواره ای علیه اسلام ناب و مذهب تشیع،به یک جنگ تمام عیار عقیدتی تبدیل شده است که کوچکترین سستی و غفلت و جهالت در آن جبران پذیر نیست.

وی اذعان کرد: تحلیل پیرامون عملکرد و سیاست های رویکردی شبکه های ماهواره ای دینی و مذهبی از چند منظر قابل ارائه است، نخست آن که برخی از این شبکه ها با رویکرد ترویج عقیده شیعه بصورت خاص و با تکیه بر یک تفکر خاص شیعه و القاء این مطلب که فقط این تفکر خاص صحیح است و دیگر تفکرات و عقاید غلط، منحرف،ضاله و منحط هستند در صدد ضربه زدن به جهان تشیع و بد جلوه دادن تفکرات و اعتقادات شیعه دربین مسلمانان هستند.

حجت الاسلام ابوالقاسمی خاطرنشان کرد:سیاست‌های عملکردی شبکه های ماهواره ای به اصطلاح دینی برچند نوع است، مثلا شبکه الجزیره در صدد افزایش جذابیت‌های بصری، تصویری و گرافیکی و توامان در حال افزایش و تقویت فوق العاده فرکانس خود برای جذب و تسهیل دسترسی مخاطبین بیشتر در سطح جهان است.

وی ادامه داد: در مقابل این استراتژیک و راهبرد،شبکه های وهابی به دلیل محدویت هایی که از نظر استفاده در جلوه های بصری و موسیقی دارند، در صدد افزایش چشمگیر تعداد شبکه های خود به زبان های متعدد بوده وهستند .

این کارشناس دینی تاکید کرد: از دیگر راهبردهای شبکه های ماهواره ای علیه جوامع  شیعی، موج اندازی و جریان سازی بطور گسترده و هماهنگ همه شبکه های تحت مدیریت خود با ایجاد یک شبه مشخص و مدون علیه تفکرات و اعتقادات شیعه است.

*شخص گرایی رویکرد شبکه های وهابی

وی اضافه کرد: به راه انداختن دعواها و جدل ها و بحث های بی مرتبط و احساسی، بزرگ کردن مسائل شخصی در این شبکه ها،ترویج و اشاعه شخص گرایی به جای تفکر گرایی و سوق دادن به شخص و مرجعی خاص به جای تقویت تفکر مرجعیت از جمله حربه ها و سیاست‌های شبکه های منحط ماهواره ای وهابی است.

حجت الاسلام ابوالقاسمی در پایان در پاسخ به سوال یکی از حاضران گفت: شبکه جهانی ولایت سیاست رویکردی مناظره ای ندارد،چرا که معقتد است مناظره های جدلی طرف مقابل در این جنگ عقیده ای را تحریک می‌کند، اما هر کجا ببیند شبکه‌های وهابی در صدد موج اندازی بی‌اساس هستند، در صدد بیان و پاسخ به این شبهات برمی آید.

گفتنی است، در این جلسه اطلاعاتی در خصوص برخی از شبکه های ماهواره ای ضد تشیع، برای حاضرین تبیین شد که از جمله آن اقدامات ضد دینی و مذهبی دشمنان ملت ایران در فضای ماهواره، است که می توان به تأسیس دو شبکه وهابی فارسی زبان (کلمه و وصال فارسی) و پخش سریال عربی الحسن و الحسین از شبکه های ماهواره ای عربی در رمضان امسال اشاره نمود.  

http://nasimemarefat.parsiblog.com/Posts/2172/

وبگاه نسیم معرفت درخدمت شما