زمزمه های شهید بهشتی زیر آوار انفجار مهیب
39 بازدید
تاریخ ارائه : 8/29/2014 8:32:00 PM
موضوع: اخلاق و عرفان

زمزمه‌های شهید بهشتی زیر آوار انفجار مهیب

  زمزمه‌های شهید بهشتی زیر آوار انفجار مهیب 

   حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود مجد، از مبارزین قبل از انقلاب و از همراهان شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرگزاری حوزه خاطرات خود از سیدالشهدای انقلاب را تشریح کرد. 

 وی با اشاره به ماجرای انفجار حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیر گفت: تحلیل بیگانگان در ضایعه از دست دادن شهید بهشتی و جمع زیادی از یاران انقلاب این بود که نظام به راه خود ادامه نخواهد داد و ساقط می‌شود. 

متولی مدرسه علمیه باقرالعلوم(ع) گفت: همچنان که امام (ره) فرمودند انقلاب اسلامی، قائم به شخص نبود و نیست لذا در هر برهه ای به حرکت خویش ادامه می دهد.

وی با اشاره به شخصیت چند بعدی شهید بهشتی گفت: ایشان زمانی برای تبلیغ دین به خارج از کشور رفتند و بسیار موثر بودند و مورد توجه اندیشمندان دنیا قرار گرفتند. 

  *ذکر در زیر آوار

حجت‌الاسالم والمسلمین مجد، با نقل خاطره‌ای از حجت‌الاسلام باقانی از بازماندگان واقعه هفتم تیر سال 1360 گفت: شهید بهشتی در لحظات آخر عمرشان و در زیر آوار مدام در حال ذکر گفتن بودند.

این استاد حوزه در ادامه با تاکید بر اینکه، شهید بهشتی بسیار شخصیت منظمی بود گفت: بنده و تنی چند از علما مرتباً هفته ای یک بار با ایشان جلسه داشتیم و در این مدت همواره جلسه رأس ساعت 8 شروع و رأس ساعت 9 تمام می شد.

این همراه شهید بهشتی ادامه داد: ایشان طبق جدول زمانی مشخصی کار می‌کردند و در نظم حقیقتاً عجیب بودند و مثل ایشان نداشتیم.

*جدول زمانبندی 24 ساعت فعالیت

متولی مدرسه باقرالعلوم در ادامه ضمن اشاره به ویژگی خستکی ناپذیری شهید بهشتی گفت: در جلسه ای با حضور علما و ائمه جماعات از ایشان پرسیدیم: شما با این همه مشغله چگونه به فعالیت‌های شخصی می‌رسید؟ فرمودند؛ بنده طبق جدول زمانی مشخصی کار می‌کنم و  برای هر امری زمانی را اختصاص می‌دهم.

*راز سکوت در مقابل تهمت‌ها

وی در ادامه به سئوال دیگر از شهید بهشتی مبنی بر اینکه چرا به شیهات و تهمت های منافقین پاسخ نمیدهند گفت: شهید بهشتی جواب داد: ما کارهای مهمتری داریم و منافقین می خواهند ما را در مسیر و چرخه پاسخ به سوالاتشان قرار دهند، تا از مسیر اصلی یعنی، حفظ و تثبیت نظام دور شویم.

 وی ادامه داد: شهید بهشتی معتقد بود: اتفاقاً منافقین از این وضعیت و سکوت ما بسیار ناراحت و عصبانی می‌شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مجد با اشاره به استقامت شجاعت و مدیریت شهید بهشتی خاطرنشان کرد: حقیقتاً ایشان در مدیریت عالی بودند و در ساعاتی که روزهای شنبه خدمتشان میرسیدیم با قوت تمام کارها را انجام می‌دادند.

 این استاد حوزه با اشاره به تلمذ شهید بهشتی از محضر بزرگانی مانند: امام خمینی و مرحوم آیت‌الله میرزا هاشم آملی گفت: ایشان بسیار عالم بودند، چه در دروس حوزوی و چه دانشگاهی، را با بسیار بصیرت و بینش فراوان تدریس می‌کردند..

*مظلوم انقلاب

همراه شهید بهشتی در روزهای انقلاب گفت: در ایام تحصن در دانشگاه تهران که با حضور پرشور علما برگزار شد شبی شهید بهشتی دیر رسیدند و وقتی چیزی نیافتند، همانجا بر روی زمین خوابیدند و عبا را بر سر کشیدند.

وی افزود: شهید بهشتی حقیقتاً همانطور که امام فرمودند؛ مظلوم بودند و از این وضعیت نیز بسیار خسته شده بودند. لذا روزی در محضر امام گفت: آقا خسته‌ام! امام فرمودند؛ گوش بده؛ صدا می آمد ‹‹درود بر خمینی››. و فرمودند؛ اگر همه مردم بگویند؛ مرگ بر خمینی بازهم کار خود را برای خدا انجام میدهم؛ و این حرف امام شهید بهشتی را قوت و قدرتی چندان بخشید.

*استقامت در موج فراگیر تهمت‌ها

حجت‌الاسلام و المسلمین مجد که آشنایی نزدیکی با شهید بهشتی در مقاطع مختلف انقلاب داشت از تهمت های بسیار دشمنان و مغرضین نسبت به شهید بهشتی ناراحت بود و گفت: منافقین کوردل مدام به ایشان حمله می‌کردند درحالی که ایشان صادقانه و مخلصانه با مردم و انقلاب خدمت می‌کرد.

 وی ادامه داد: آقای بهشتی بسیار انسان عالم و اندیشمند و به دور از تحجر و غرب زدگی بود؛ به این معنا که نه دچار تحجر کور بود و نه اسیر غرب زدگی و روشنفکر زدگی.

متولی مدرسه باقرالعلوم در پایان گفت: شهید بهشتی مانند سایر یاران امام خمینی (ره) عاشق خدمت و شیفته مستضعفین بودند، اما در آن برهه زمانی که اصل نظام در خطر بود بیشتر توجهشان به حفظ نظام بود.

گفت‌وگو: مرتضی خواجوند سریوی

http://www.hawzahnews.com/news/1973/344706/خبرگزاری حوزه

http://nasimemarefat.parsiblog.com/Posts/2321/

وبگاه نسیم معرفت درخدمت شما