نگاهی به کتاب «او یک ملت بود»
32 بازدید
تاریخ ارائه : 8/29/2014 8:21:00 PM
موضوع: اخلاق و عرفان

نگاهی به کتاب «او یک ملت بود» کتابی که باید در هفتم تیر بخوانید نویسنده در این کتاب، 36 فراز از زندگی شهید بهشتی را به همراه وصیت‌نامه ایشان آورده و مقدمه‌ای نسبتا مفصل را هم به آن افزوده است. مجموع این مطالب و عکس‌ها، کتابی 224 صفحه‌ای را فراهم آورده که به راحتی می‌توان آن را در 2 روز، خواند.

گروه جهاد و مقاومت مشرق - «یاران ناب» مجموعه کتاب‌هایی است که انتشارات یا زهرا(س) در حال و هوای زندگی شخصیت‌های مطرح و شهید انقلاب اسلامی و آسمانیان جنگ تحمیلی به نحوی جذاب و به صورت یک صفحه متن و یک صفحه عکس رنگی به چاپ رسانده است.

دوازدهمین عنوان از این مجموعه با نام «او یک ملت بود» به زندگی شهید آیت الله دکتر سید محمد حسینی بهشتی اختصاص دارد که تدوین آن را محمدعلی صمدی بر عهده داشته است.

تاکنون کتاب‌های زیادی در باب شخصیت شهید بهشتی منتشر شده که بسیاری از آن‌ها را انتشارات روزنامه جمهوری اسلامی روانه بازار نشر کرده اما غالب این کتاب‌ها از قالبی سنتی و متنی سخت‌خوان برخوردارند که جوانان امروزی با آن‌ها ارتباط مناسبی برقرار نمی‌کنند. کتاب حاضر که نویسنده‌ای جوان دارد، از این معضل جسته و اضافه کردن عکس‌های رنگی و کمتر منتشر شده در کنار مطالب، آن را تا بالاترین حد، خواندنی کرده است.

نویسنده در این کتاب، 36 فراز از زندگی شهید بهشتی را به همراه وصیت‌نامه ایشان آورده و مقدمه‌ای نسبتا مفصل را هم به آن افزوده است. مجموع این مطالب و عکس‌ها، کتابی 224 صفحه‌ای را فراهم آورده که به راحتی می‌توان آن را در 2 روز، خواند.

محمدعلی صمدی در مقدمه کتاب می‌نویسد: این حقیر، تعلق خاطر خاصی به جماعت دانشگاهی ندارم اما بد ندیدم، پیش‌گفتار خود را با کلامی از خانم پرفسور «تدا اسکاچپل» جامعه‌شناس نسبتا سرشناس آمریکایی و نظریه‌پرداز انقلاب در دانشگاه هاروارد آغاز کنم. ایشان در سال 1982 در یکی از آثار خود از آیت الله دکتر بهشتی با این عبارت یاد می کند: «سازمان‌دهنده قدرتمند و دولت‌ساز که می‌توانست امکانات مناسب را برای پیروزی انقلاب فراهم آورد.»

خواندن این کتاب در این روزها که دانایی نسل جوان از تاریخ معاصر بیشتر از هر وقت دیگری ضروری است، می‌تواند تا حد زیادی، فضای سال‌های منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی و تحرک منافقین و ضد‌انقلاب در سال‌های آغازین انقلاب را پیش چشم خوانندگان ترسیم کند.

این کتاب که اسفندماه سال گذشته در 5000 نسخه منتشر شد، این روزها در کتابفروشی‌های معتبر تهران و شهرستان‌ها با قیمت 8500تومان قابل ابتیاع است و درصورت نیاز می‌شود با انتشارات یا زهرا (س) با شماره‌های 66962116 و 66465375 تماس گرفت.

حالا با صفحاتی از این کتاب همراه شویم...

روایتی خوش‌خوان از زندگی یک بهشتی

روایتی خوش‌خوان از زندگی یک بهشتی

روایتی خوش‌خوان از زندگی یک بهشتی

روایتی خوش‌خوان از زندگی یک بهشتی

روایتی خوش‌خوان از زندگی یک بهشتی

روایتی خوش‌خوان از زندگی یک بهشتی


http://nasimemarefat.parsiblog.com/Posts/2331/

وبگاه نسیم معرفت در خدمت شما