توجه خاص امام(ره) به آیت الله محمدی گیلانی ره
34 بازدید
تاریخ ارائه : 8/29/2014 5:11:00 PM
موضوع: اخلاق و عرفان

 توجه خاص امام(ره) به آیت‌الله محمدی‌گیلانی

در گفت‌وگو با خبرگزاری حوزه عنوان شد

  توجه خاص امام(ره) به آیت‌الله محمدی‌گیلانی 

  یکی از شاگردان آیت‌الله محمدی گیلانی گفت: این شخصیت کم نظیر سالها جزو اساتید مبرز و شاخص حوزه بودند و به دلیل سطح بالای علمی و فقاهتی سالها عضو شورای نگهبان و همچنین دبیر این شورا بودند.  

آیت‌الله نجفی در گفت‌وگو با خبرگزاری حوزه گفت: آیت‌الله گیلانی بسیار مورد احترام و توجه امام خمینی (ره) بود که از سوی ایشان در مناصب مختلف فقاهتی و قضایی انتخاب شدند.  

وی با اشاره به سالهای حضورش در درس مرحوم آیت الله محمدی گیلانی خاطرنشان کرد: در اوایل دهه پنجاه شمسی در مسجد خان قم از فیض حضورشان بهره مند می شدم، حضرت استاد در دروس مختلف از جمله فلسفه بسیار تبحر و علم داشتند و بنده اواخر مجموعه مرحوم سبزواری در بحث معاد را از ایشان فراگرفتم. 

شاگرد مرحوم آیت الله محمدی گیلانی، شخصیت انقلابی استاد را بسیار برجسته خواند و افزود: ایشان نقش مؤثری در در انقلاب و تثبیت نظام اسلامی داشتند.  

وی یکی از ویژگی های شخصیتی رئیس سابق دادگاه های انقلاب اسلامی را تعبد انقلابی خواند و افزود: تنها کسی که با جان و دل به دین یقین پیدا کند عدالت را در مورد همگان حتی فرزندانش اجرا می کند. 

آیت الله نجفی تهرانی در این ارتباط افزود: حضرت ابراهیم که در بالاترین مرتبه یقین قرار داشتند، وقتی یقین یافتند موعظه و نصحیتشان در آذر اثر ندارد او را رها کرد؛ یا مثال دیگر اینکه همین پیغمبر الهی وقتی رضایت خداوند را در قربانی کردن فرزندشان دید چنین کرد.

 وی نتیجه گرفت: مرحوم آیت الله محمدی گیلانی، نیز چنین شخصیتی بود که به دلیل تعبد بسیار و یقین کامل نص صریح دستور دین را اجرا می کرد و در این ارتباط تبعیض قایل نمی شد. 

شاگرد مرحوم آیت الله محمدی گیلانی در ادامه از زیبایی ظاهری و باطنی استاد گفت و اظهار داشت: ایشان بسیار مرتب و منظم بودند به طوری که لباس هایشان همیشه تمیز و اتوکشیده بود؛ همچنان که باطنی بسیار زیبا و آراسته داشتند. 

وی ادامه داد: حضرت استاد بسیار خوش برخورد و گشاده رو بود و لبخند از لبانش حذف نمی شد.

آیت الله نجفی تهرانی، یکی دیگر از ویژگی های استاد خود را برخورد مناسب و پذیرا با طلاب خواند و تصریح کرد: ایشان همیشه منتظر بودند، طلبه ها سئوال کنند و با روی خوش و طمئنینه جواب می دادند.


 http://nasimemarefat.parsiblog.com/Posts/2475/

وبگاه نسیم معرفت درخدمت شما