خواص رازیانه
337 بازدید
تاریخ ارائه : 9/2/2014 10:30:00 AM
موضوع: اخلاق و عرفان

خواص رازیانه

رازیانه

گیاهی است معطر ، علفی و دوساله که ارتفاع آن تا 2 متر می رسد ساقه آن دارای شیارهای هم ردیف و موازی می باشد برگهای آن نازک و نخی مانند شوید است گلهای رازیانه زرد و بصورت خوشه در انتهای ساقه ظاهر می شود.

رازیانه با خواص فراوان دارویی، التیام بخش بسیاری از  بیماری ‌ها از جمله سرفه و سرماخوردگی است.

   رازیانه، نوعی گیاه دارویی است که مصارف مختلفی دارد.  تمام بخش ‌های مختلف این گیاه یعنی دانه، برگ و ریشه  آن خوراکی است، ولی روغن حاصل از دانه‌ های رازیانه،  سمی بوده و حتی مصرف کم آن، می‌ تواند منجر به ایجاد  دانه ‌های پوستی، مشکلات تنفسی و حالت تهوع گردد.

    این گیاه دارای طعم تند، تلخ و شیرین است و کمی به طعم نعناع شبیه است.

     مصرف رازیانه باعث افزایش شیرمادر و نیز کاهش وزن می‌ شود. اما توجه داشته باشید که  مصرف بیش از اندازه این گیاه، ممکن است منجر به تشنج عضلانی و حتی توهم شود.

    پیاز رازیانه پیاز رازیانه رازیانه حاوی مقادیر فراوانی ویتامین، مواد معدنی و فیبراست. منگنز، پتاسیم، منیزیم، کلسیم، آهن، ویتامینC و  B3 از این موارد می باشند. ویتامین C موجود در پیاز رازیانه، ضد باکتری بوده و برای سیستم ایمنی بدن بسیارمفید است.

    علاوه برآن، این بخش از گیاه، دارای فیبر فراوانی بوده که برای کاهش کلسترول، مفید است و  از ابتلا به سرطان روده پیشگیری می ‌کند. رازیانه همچنین دارای مقدار فراوانی پتاسیم است که باعث کاهش فشارخون می‌ شود و به  این ترتیب برای افرادی که دچار حمله قلبی می‌ شوند، مفید است.

     این گیاه دارویی، سموم بدن را پاک می ‌کند و بیماری‌ التهاب دهان را از بین می ‌برد و برای  درمان سرماخوردگی و نیز سرفه، به خاطر خاصیت خلط‌ آورش، مفید است. دانه رازیانه  بخار حاصل از جوشاندن برگ‌ های این گیاه در آب، بیماری  آسم و برونشیت را تسکین می ‌دهد.

    دانه های رازیانه  مصرف دانه‌ های رازیانه، باعث تسکین دل درد می‌ شود،  عمل هضم را آسان ‌تر می ‌کند،  کرم روده کودکان را از بین می ‌برد،  باعث تقویت چشم می ‌شود،  حساسیت ‌های چشم را از بین می‌ برد و دارای خواص فراوانی برای کبد، طحال و مثانه است.

http://mihansalamat.ir/?p=1096  میهن سلامت

************************************************


گیاه رازیانه شفای کوری چشم افعی است .

افعی بعداز اینکه بینایی خودرا ازدست می دهد

چندین فرسخ با همان حال کوری به دنبال گیاه رازیانه

می رود وآن را پیدا می کندوچشم خود را به آن می مالد

      وشفا پیدا میکند.

***********************************


رازیانه و به ویژه شیره اش دید را قوی می کند . اول آب در چشم آمدن و آب در چشم آمدن را دوا کند. بقراط عقیده دارد که حشرات تخم رازیانه سبز را می خورند تا دید قوی یابند و مار و افعی بعد از گذشتن فصل زمستان که می خواهند بیرون آیند چشم به رازیانه سایند که چشم روشنی است .

http://www.booali.ir


http://nasimemarefat.parsiblog.com/Posts/2723/

وبگاه نسیم معرفت درخدمت شما