بوقلمون زیبااست ولی بوقلمون صفت نباشیم
38 بازدید
تاریخ ارائه : 9/2/2014 9:06:00 AM
موضوع: اخلاق و عرفان

       بوقلمون زیبااست ولی بوقلمون صفت نباشیم

 آدم های بوقلمون صفت

تا به حال عضو حزب یا گروه یا دسته خاصی بودید یا نه؟ لابد می دانید هر حزب یا گروهی برای خودش اعتقادات و اهداف و گرایش های خاصی دارد و آن را از بقیه جدا می کند و افرادی که عضو آن حزب یا گروه می شوند با توجه به تمایل و اعتقاداتشان به آن می پیوندند و به فعالیت می پردازند. اما بعضی ها هم هستند که حزب باد هستند یعنی هر طرف باد بوزد و آب و نانی هم در آن باشد به همان طرف می روند، این افراد عقیده ثابتی ندارند حتی در مورد دین و مذهب و مسائلی از این قبیل. وقتی به زندگی این افراد توجه کنی یک حرکت زیگ زاگی می بینید یعنی چپ و راست حرکت می کنند یعنی در زمان دولت اصلاحات چپ افراطی می شوند و در زمان دولت اصولگرا راست افراطی. در عجبم که این افراد همیشه هم از نظر موقعیت شغلی موفق هستند یعنی یک کرسی بالاخره برای خود دست و پا می کنند.....

چقدر از آدم های بوقلمون صفت بدم می آید. آدم هایی که حرف هایشان همیشه با هم متناقض هست. گاهی هم خودشان را نقد می کنند، این حرف این ها یعنی اینکه هر کاری که قبلا کردیم اشتباه بوده و کلاهش هم سر مردم بیچاره رفته و بس.

http://yadebaran.blogfa.com/post-39.aspx   (وبلاگ یادباران)

بوقلمون صفت

الإمامُ عليٌّ عليه السلام : اعْلَموا أنّ اللّه َ تباركَ و تعالى يُبْغِضُ مِن عِبادهِ المُتَلوِّنَ ، فلا تَزولوا عنِ الحقِّ و وَلايةِ أهلِ الحقِّ؛ فإنّ مَنِ اسْتَبْدَلَ بِنا هَلكَ و فاتَتْهُ الدُّنيا و خَرجَ مِنها (بحَسْرةٍ) .

امام على عليه السلام : بدانيد كه خداوند تبارك و تعالى بندگان بوقلمون صفت خود را دشمن مى دارد. پس ، از حقّ و دوستى با اهل حقّ جدا نشويد ؛ زيرا كه هر كس، ديگران را به جاى ما برگيرد، هلاك شود و دنيا را از دست بدهد و [با آه و افسوس] از دنيا برود .

الإمامُ الصّادقُ عليه السلام : اعْلَموا أنّ اللّه َ تعالى يُبْغِضُ مِن خَلْقِهِ المُتَلوِّنَ ، فلا تَزولوا عنِ الحقِّ و أهْلِهِ ؛ فإنّ مَنِ اسْتَبدَّ بالباطِلِ و أهْلِهِ هَلكَ و فاتَتْهُ الدُّنيا .

امام صادق عليه السلام : بدانيد كه خداوند متعال از بنده اى كه هر لحظه به رنگى در آيد، نفرت دارد . پس ، هيچگاه از حقّ و پيروانش جدا نشويد، كه هر كس به باطل و باطل گرايان بياويزد، هلاك شود و دنيا از دستش برود .

بحار الأنوار : رُوِيَ : أنّ اللّه َ يُبْغِضُ مِن عِبادِهِ المائِلينَ ، فلا تَزِلّوا عنِ الحقِّ ، فمَنِ اسْتَبْدَلَ بالحقِّ هَلكَ و فاتَتْهُ الدُّنيا و خَرجَ مِنها ساخِطا .

بحار الأنوار : روايت شده است كه : خداوند بندگان كج و منحرف خود را دشمن دارد ؛ پس، از حقّ منحرف نشويد ؛ زيرا كسى كه باطل را به جاى حقّ بگيرد، نابود شود و دنيا را از دست بدهد و با ناراحتى از دنيا برود .

http://www.hadithlib.com

کتابخانه احادیث شیعه

http://nasimemarefat.parsiblog.com/Posts/362/

وبگاه نسیم معرفت درخدمت شما