تثبیت اصل ولایت فقیه شاهکار شهید بهشتی بود
159 بازدید
تاریخ ارائه : 8/30/2014 12:03:00 PM
موضوع: اخلاق و عرفان

 استاد حوزه و دانشگاه

  تثبیت اصل ولایت فقیه شاهکار شهید بهشتی بود 

  شهید بهشتی با اطلاع عمیقی که از معارف دینی و قانون اساسی سایر کشورها داشت، نقش کم نظیری در تدوین نهایی قانون اساسی مترقی نظام اسلامی ایفا کردند. 

موسس و تولیت مدرسه نبی اکرم (ص) تهران با اشاره به اینکه از 45 سال پیش، شهید بهشتی را می شناخته است گفت: امیدواریم همه مسئولان زحمتکش کشور ادامه دهنده راه شهیدان از جمله مرحوم شهید بهشتی باشند.

آیت‌الله نجفی افزود: سخن گفتن درباره ایشان آسان نیست زیرا دارای شخصیت چند بعدی و کاملی بودند که سرانجام به فیض شهادت نایل آمد.

 امام جماعت مسجد نبی اکرم تهران با برشمردن برخی از ویژگی های شهید بهشتی گفت: آیت‌الله بهشتی انسان با فضیلتی بود که عمرشان را در راه دین و دفاع از ارزش های انقلاب و اسلام صرف کردند و منشأ خدمات بسیاری بودند.

وی شهید بهشتی را از پایه گذاران اصلی نظام اسلامی خواند و تأیکد کرد: از خدمات ارزشمند ایشان موضوع تدوین قانون اساسی بود که با دوراندیشی، آگاهی و مدیریت بسیار خوب، توانستند شخصیت های بلند مرتبه عضو مجلس خبرگان قانون اساسی را دور یک میز جمع نمایند و مسیر قانونی انقلاب را پی‌ریزی نمایند.

این نویسنده و پژوهشگر حوزه افزود: شهید بهشتی با اطلاع عمیقی که از معارف دینی و قانون اساسی سایر کشورها داشت، نقش کم نظیری در تدوین نهایی قانون اساسی مترقی نظام اسلامی ایفا کردند. وی خاطرنشان کرد: از مهمترین نقاط قوت قانون اساسی بحث ولایت فقیه است که به خاطر دارم شهید بهشتی یکی از مهترین نقش ها را در گنجاندن آن در قانون داشتند.

آیت الله ضیاء الدین نجفی با اشاره به مخالفت های بسیار آن روزها با اصل ولایت فقیه تصریح کرد: حقیقتاً شهید بهشتی با آگاهی، دوراندیشی، مدیریت و درایتشان و همچنین دانش عظیم سیاسی و دینی، توانستند رجال مذهبی، سیاسی را نسبت به اهمیت و ضرورت بحث ولایت فقیه توجیه نمایند.

وی در ادامه با تأکید بر عمل به قانون گفت: دو چیز عامل موفقیت ماست: یکی موضوع رهبری و ولایت فقیه و دیگری وحدت کلمه می باشد که باید همیشه ملاک عمل مردم و مسئولان باشد.

 متولی مدرسه علمیه نبی اکرم، ضمن برجسته خواندن جایگاه و مقام شهید بهشتی، به مظلومیت ایشان اشاره کرد و اظهار داشت: مرحوم بهشتی با تلاش بی وقفه برای تثبیت نظام و تأکید بر ضرورت اصل ولایت فقیه، نظام ما را بیمه کردند.

وی شهید بهشتی را شخصیتی بلند مرتبه خواند که فکر، اندیشه ورزی، تحمل، مدیریت و دیدگاه های بازشان، منشأ اثرات سازنده و مثبتی برای کشور و انقلاب شد.

آیت الله نجفی با اشاره به ابعاد وجودی شهید بهشتی گفت: ایشان چنان روح بلند و شخصیت والامقامی بود که امام درباره شان فرمودند: بهشتی یک ملت بود، و حقیقتاً همین طور بود.

وی با اشاره به اینکه هرچند شهید بهشتی در میان ما نیست، اما نام و یادشان زنده است و منافقین کوردل نتوانستند نام، خاطره و آثار وجودی ایشان را از ذهن ها پاک کنند.

آیت الله ضیاء الدین نجفی که سابقه آشنایی دیرینه با شهید بهشتی دارند، با اشاره به حادثه هفت تیر و شهادت 72 تن از یاران صدیق انقلاب گفت: در همان روزها مزدوران آمریکایی در صدد ترور رهبر معظم انقلاب نیز بودند که همچنان خودشان فرمودند: خداوند ایشان را برای مسئولیت بزرگی حفظ کرد.

وی در پایان تصریح کرد: رهبری مردم و یاران انقلاب، در صحنه ها حاضرند و کشور به سوی پیشرفت و عدالت پیش می رود.

http://nasimemarefat.parsiblog.com/Posts/2337/

وبگاه نسیم معرفت درخدمت شما